Nakoľko je situácia na Slovensku neúnosná, radi by sme Vám ponúkli kvalitné certifikované ochranné rúška, ktoré sú v dnešnej dobe prakticky nedostupné. Sme jedna z mála spoločností na Slovensku, ktorá má zabezpečený legálny certifikovaný materiál pre výrobu rúšok a ich samotnú výrobu.

Tieto rúška majú oproti jednorazovým rúškam dlhodobú životnosť, t.j. po ich celodennom nosení sa môžu oprať a znovu použiť bez straty antibakteriálneho účinku.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať e-mailom: lukacova@lpman.sk alebo vyplnením formuláru nižšie.

Viac informácii vieme poskytnúť aj na t.č. 0907 128 773.

Rúško Speciál® - 11260 – antibakteriálne

3-vrstvé antibakteriálne rúškoVysoko účinné antibakteriálne chirurgické rúško. Bakteriálna filtračná účinnosť (BFE) je vyššia ako 99 % a spĺňa minimálne triedu FFP2. Vysoká priedušnosť (Δp cca 21,96 Pa) umožňuje komfortné dýchanie aj počas niekoľkohodinového použitia. Rúško je vyrobené z jemného, nedráždivého materiálu bez zápachu, šetrného k pokožke, neobsahuje latex, sklené vlákna ani iné alergizujúce substancie. Antibakteriálna filtračná vrstva s aktívnym striebrom je z obidvoch strán prekrytá netkanou textíliou.

Antibakteriálna účinnosť je dosiahnutá aktívnou zložkou ANSILVER® (aktívne striebro), ktorá pôsobí len vo vlhkom stave, to znamená, upevnená na ústach je aktívna. Preto sú zachytené častice (baktérie, vírusy) buď usmrtené alebo paralyzované a ich kmene sa nerozmnožujú. ANSILVER® nesublimuje ani po dlhodobom skladovaní. V suchom prostredí je stály.

Rúško sa na tvár fixuje buď šňúrkami, alebo gumičkou (podľa typu rúška).

Rúško je možné po použití oprať pri maximálnej teplote 30ºC a opakovane použiť bez straty antibakteriálneho účinku.

Rúško je zaregistrované na MZ ČR pod Č.j.-Reg. č. 8993B/06

Skúšky kožnej znášanlivosti
Skúšky dráždivosti a alergizácie na laboratórnych zvieratách
Stanovenie voľného a hydrolyzovateľného formaldehydu – metóda extrakcie vodou
Stanovenie hodnoty pH
Klinickú skúšku vykonalo Gynekologické oddělení nemocnice Na Bulovce, Praha
Bacterial Filtration Efficiency (BFE) a Delta P EN 14683 vykonané v NELSON Laboratories, USA
Test bakteriálnej účinnosti vykonaný v Zkušebna kožedělných a textilních materiálů a výrobků, Ing. Miloslava Štachová, Tř. T. Bati 1566, Otrokovice

Spôsob údržby (Rúško Speciál® - 11260)

Princíp účinku

Antibakteriálna účinnosť je dosiahnutá aktívnou zložkou ANSILVER® (aktívne striebro), ktorá pôsobí len vo vlhkom stave, to znamená, upevnená na ústach je aktívna.

Preto sú zachytené častice (baktérie, vírusy) buď usmrtené alebo paralyzované a ich kmene sa nerozmnožujú. ANSILVER® nesublimuje ani po dlhodobom skladovaní.

V suchom prostredí je stály. Rúško sa na tvár fixuje buď šnúrkami alebo gumičkou (podľa typu rúška).

Pranie

Rúško je možné po (celodennom) použití opakovane ručne preprať pri maximálnej teplote do 30 - 40°C a opakovane použiť bez straty antibakteriálneho a filtračného účinku až do jeho mechanického zničenia.

Pranie má byť šetrné, bez použitia agresívnych pracích prostriedkov. Napríklad bežné dostupné mydlo na pranie alebo kozmetické mydlo na ruky a tvár. Mydlo nechať pôsobiť minimálne 1 minútu. Potom dôkladne prepláchať čistou vodou.

Neprať v práčke, len ručne!!!

Na údržbu nepoužívať žiadne dezinfekčné prostriedky okrem čistého alkoholu!!!

Sušenie

Nesušiť v sušičke ani v mikrovlnke. Sušiť zavesené pri bežnej teplote. NEŽEHLIŤ!!! Vyvarovať sa jeho dotyku alebo dlhšieho kontaktu s horúcimi časťami povrchov spotrebičov, ktoré môžu povrch rúška trvale poškodiť a spôsobiť nefunkčnosť výrobku.

Možnosť celodenného nosenia a opakovaného použitia po opratí pri 30 - 40°C.

Rúško je neprenosné - je určené k používaniu jednej osoby !!!

Rúško Špeciál® - 11260 - údržba od FotoFilm production na Vimeo.


Video

Výroba ochranných rúšok v Bánovciach nad Bebrovourushka 03 od FotoFilm production na Vimeo.